Grupa 0D

6.12.2019

Listy do Mikołaja!

Dzisiaj, na zajęciach popołudniowych dzieci pisały listy do Mikołaja. Wypisały lub narysowały wymarzone podarunki, które chciałyby znaleźć pod choinką w Dzień Wigilii. Mamy nadzieję, że wszystkie będą na tyle grzeczne, że Gwizdor bez problemu wszystkie marzenia spełni :) 

grupa pisze listy do mikołaja [300x225]

Chłopiec z listem do Mikołaja [300x400]


 20.11.2019

Fabryka kartek świątecznych. 

Maluchy nie marnują czasu jaki został nam do świąt i ciężko pracują produkując piękne kartki, które wypełnimy serdecznymi życzeniami i przekażemy naszym bliskim z okazji Świąt Bożego Narodzenia. To świetna okazja do tego by ćwiczyć cierpliwość i precyzję a także rozwijać nasze umiejętności techniczno- manualne. 

Dzieci tworzą kartki na świętw [300x225]

 


 8.11.2019

101 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. 


Dzieci które uczęszczają do zerówkowej świetlicy także włączyły się w świętowanie tak ważnej uroczystości jaką jest rocznica odzyskania niepodległości. Cały tydzień uczyliśmy się historii polski, poznaliśmy ważne postacie, takie jak Józef Piłsudzki czy Józef Wybicki, poznaliśmy pieśni narodowe i uczyliśmy się historii narodowyych symboli. To był dla nas niezwykle ważny tydzień. Jego zwięczweniem był udział w przedstawieniu które przygotowały dla nas dzieci ze starszych klas. 

dzieci przy tablicy z pracami niepodległościowymi [300x225]

 25.10.2019

Dzień kundelka!

25-go października obchodzimy międzynarodowy Dzień Kundelka. Z tej okazji przeprowadziliśmy zajęcia o tej tematyce. Długo rozmawialiśmy o tym czy warto jest posiadać psa, a każdy opowiadał o swoich domowych pupilach. Dyskutowaliśmy o tym, czy pies może "pójść do pracy" podobnie jak człowiek i przekonaliśmy się, że rzeczywiście może tak być po tym jak obejrzeliśmy filmik o pracy psów WOPR i TOPR. Zajęcia były też świetną okazją do tego by poznać miejsce jakim jest schronisko dla bezdomnych psów. Oglądaliśmy zdjęcia psów ze schroniska, rozmawialiśmy na czym polega działalność takiego schroniska i odbyliśmy burzę mózgów na temat tego jak każdy z nas może wspierać działalność tego miejsca. Na sam koniec ukladaliśmy wesołe "kundelkowe" puzzle i kolorowaliśmy obrazki różnych piesków. Każdy w zajęciach brał czynny udział i uznał lekcje za bardzo przydatną w życiu. 

 

Dzień kundelka [400x400]

 16.10.2019

Mali mistrzowie kodowania. 

Dzisiaj odbyliśmy pierwsze zajęcia z cyklu "mistrzowie kodowania". Poznaliśmy zastosowanie maty do kodowania, dowiedzieliśmy się co to znaczy "wspołrzędna" i uczyliśmy się określać współrzędne określonych obrazków. Gdy to opanowaliśmy do perfekcji, układaliśmy obrazek według kodu- powstały nam kolorowe schody ;) To było wesołe wprowadzenie do nauki prawdziwego kodowania. 

kodowanie [650x867]

 26.09.2019

Zabawy na sali korekcyjnej. 


Jak połączyć potrzebę wysiłku fizycznego i genialnej zabawy? Oczywiście, wybrać się na naszą salę korekycjną i urządzić zawody w budowie największego zamku! Przedszkolaki bardzo szybko zorientowały się, że najlepszy efekt przyniesie zgodna praca zespołowa, więc zamiast podziału na drużyny, wspólnie zdecydowaliśmy o budowie ogromnej fortecy z wielkich, miękkich klocków. Efekt przerósł najśmiejsze oczekiwania. Oprócz zamku, w naszej budowli powstało rówież ogrodzenie, brama i nawet fosa! A w samym zamku znalazło się aż kilka pomieszczeń!  Jak zwykle okazło się, że dzień jest stanowczo za krótki by wystarczająco nacieszyć się takimi atrakcjami :) 

sala_gimnastycznajpg [500x375]23.09.2019

Sprzątanie świata. 

Nasze szkoła od wielu lat bierze udział w ogólnoświatowej akcji wielkiego sprzątania świata. Mimo, że nasze przedszkolaki nie biorą w niej czynnie udziału, zorganizowaliśmy zajęcia o tej tematyce by przybliżyć maluchom tak ważny temat. Dzieci obejrzały edukacjyną bajkę na temat konieczności segregowania odpadów i tego jak je segregować poprawnie. Dowiedzieliśmy się czym są surowce wtórne i co można z nich otrzymać. Następnie uczyliśmy się tego, jakie śmieci powinniśmy wrzucać do pojemników o określonych kolorach. Sami podjeliśmy próbę posegregowania śmieci do odpowiednich pojemników, jednak czeka nas wszystkich jeszcze wiele pracy by poprawnie wykonywać tę czynność tak, by nasza Planeta Ziemia na długie lata pozostała czysta i zdrowa. 


 Zajęcia z o tematyce sprzątania świata [500x375]20.09.2019

Zajęcia  w sali doświadczania świata. 

Dzisiaj mieliśy niezwykłą okazję do tego, by odwiedzić naszą szkolną "salę doświadczenia świata". 

Uczyliśmy się przez zabawę, ćwiczyliśmy koordynację psychoruchową, poznawaliśmy nowe dźwięki, badaliśmy dotykiem różne faktury a na koniec oddaliśmy się fantastycznej zabawie w basenie z kulkami. 

Dzieci w sali doświadczenia świata [300x300]

 11.09.2019

Robimy Squishy! 

Dzisiaj mieliśmy okazję stworzyć swoje własne, osbiste "gniotki" podczas zajęć. Bawilśmy się doskonale projektując swoich małych przyjaciół wybierając ich kolor, nadając im kształtów, przyklejając oczy i tworząc im rozmaite fryzury. Zadanie wcale nie było takie proste, musieliśmy wykazać się niezwykłą sprawnością naszych małych rączek. Jednak zadanie sprawiło nam naprawdę wiele radości. 

img_20190911_130937collagejpg [500x500]