Grupa 0B

 

 9.12.2019

Niezapomniane mikołajki! 

Mimo, że zerówki trochę spóżniły się ze świętowaniem mikołajek, nikt z tego powodu nie był smutny! Był to jeden z najlepszych dni w przedszkolu! Oddziały przedszkolne odwiedziły puckie Croco Roco, gdzie spotkaliśmy prawdziwego Świętego Mikołaja! Zabawom, śmiechom i wygłupom nie było końca. Oczywiście, jak  na najgrzeczniejsze dzieci przystało, wszyscy otrzymaliśmy piękne prezenty. 

croko roko [300x225] 6.12.2019

Mikołajkowa Sesja Zdjęciowa. 

Z okazji Mikołajek wszystkie zerówki miały okazję zrobić sobie zdjęcie jako Mikołaj lub jako Elf. Efekty sesji przedstawiamy poniżej. 

(Dla zainteresowanych, osobne zdjęcia dzieci posiada A.Dybowska. Istnieje możliwość przesłania zdjęć rodzicom)

kolaż Mikołaj [300x300]

kolaż Mikołaj i Elf [300x300] 04.12.2019

Dzień Świąteczny

Czwartego grudnia oddziały przedszkolne brały udział w szkolnych obchodach Dnia Świątecznego. Z tej okazji rodzice mieli okazję do obejrzenia przygotowanych przez nas jasełek a następnie udali się do klas by we wspólnym gronie świętować zbliżające się Boże  Narodzenie. Dla nas była to idealna okazja by jeszcze lepiej się poznać i spędzić razem miło czas. Wykorzystaliśmy go bardzo produktywnie tworząc piękne styropianowe bombki a także dekorując pyszne pierniczki. 

swieta w 0b [300x225]

swieta w 0b2 [300x225]


 


 

04.12.2019

 

Jasełka zerówek. 

 

Czwartego grudnia, z okazji Dnia Świątecznego, oddziały przedszkole wystawiły jasełka dla rodziców i dyrekcji SP2. Mali aktorzy pięknie pokazali historię narodzin małego Jezuska. Wzruszeniom i oklaskom nie było końca.

jaselka [300x200]


 

 


29.11.2019

Andrzejkowe kodowanie! 


Grupa 0b w mig odkodowała temat dzisiejszych zajęć :) Powtórzyliśmy przy tym literki, cyferki a także trenowaliśmy określanie współrzędnych na macie do kodowania. 

Dzieci z odkodowanym obrazkiem [300x225]


Na koniec dnia przyszła kolej na dalszą zabawę w zakodowane obrazki. Odkrywaliśmy obrazki związane z dzisiejszym świętem, czyli andrzejkami. Wszyscy uwielbiamy tę formę nauki! 

Dzieci z odkodowanym obrazkiem 2 [300x400]

 


 

28.11.2019

 

Z wizytą na poczcie... 

 

W tym tygodniu wszystkie oddziały przedszkolne miały niesamowitą okazję do tego by poznać od podszewki Urząd Pocztowy we Władysaławowie. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez panią pracownik, która od wielu lat z pasją wykonuje powierzone jej zadania na poczcie. Zostaliśmy oprowadzeni po całym urzędzie, poznaliśmy sortownie paczek i listów a także zobaczyliśmy jak wygląda praca listonosza zanim listy pod jego opieką wyruszą do swoich odbiorców. Każdy z nas mógł spróbować swoich sił w przybijaniu pieczątek z datą na listach. Zadanie było o wiele trudniejsze niż wyglądało! Na koniec otrzymaliśmy mały poczęstunek od pani przewodnik.  To było bardzo ciekwe doświadczenie. Wielu z nas zadeklarowało w przyszłości chęć pracy na poczcie. 

(prosimy klikać na zdjęcie w celu wyświetlenia na pełnym ekranie)

0b na poczcie [300x300]


 23.11.2019

Dzień Pluszowego Misia. 

Od wielu lat, oddziały przedszkolne bardzo uroczyście obchodzą święto, jakim jest Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji został zorganizowany konkurs plastyczny, który ucieszył się wsród dzieci wyjątkowym zainteresowaniem. Wyłonienie zwycięskich prac okazało się nie lada wywaniem dla członków konkursowej komisji. Prace można podziwiać na wystawie na naszym korytarzu. 

Każda z grup zerówkowych w tym wyjątkowym dniu świętowała urodziny swoich pluszowych przyjaciół. Mogliśmy ich przynieść do klasy, przedstawić ich kolegom i koleżankom i opowiedzieć o nich kilka słów. Poznaliśmy także historię powstania pluszowego misia. Cały dzień upłynął nam na zabawach, pracach plastycznych i piosenkach związanych właśnie z pluszowym misiem. To był naprawdę świetny dzień :) Dodaktowo, naszą grupę odwiedził najprawdziwszy pluszowy miś! Zaśpiewaliśmy mu "Sto lat" z okazji urodzin i jak na prawdziwego solenizanta przystało, rozdał nam wszystkim słodki poczęstunek. 

Dziękujemy misiu! 

Dzieci z misiem [300x225]


 

8.11.2019

101 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Ósmego listopada wszystkie oddziały przedszkolne wzieły udział obchodach sto pierwszej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Cały tydzień ciężko pracowaliśmy, poznawaliśmy historię Naszego kraju i jego symboli narodowych. Uczyliśmy się także słów naszego hymnu i innych piosenek o temace niepodległościowej. Zwięczeniem tych działań było wzięcie udziału w przedstawieniu, które przygotowali dla nas uczniowie ze starszych klas. O godzinie 11:11 wraz z dyrekcją, wszyscy uczniowie odśpiewali nasz Narodowy Hymn- Mazurek Dąbrowskiego

Dzieci z okazji dnia niepodległości [300x400] 

10.10.2019

Tworzenie jesiennych dekoracji. 

Piątek, po ciężkim tygodniu pełnym pracy wyjątkowo uczyniliśmy "Dniem bez podręcznika". Cały dzień skupiliśmy się na tym, by przygotować piękne dekoracje na naszą gazetkę. Stworzyliśmy piękne jesienne jeżyki, których kolce wykleiliśmy małymi listkami, a także utrwalaliśmy wygląd drukowanej literki A, którą poznaliśmy w tym tygodniu- wykleiliśmy literki plasteliną ćwicząc jednocześnie nasze małe rączki, przygotowując je do nauki pisania. 

Dzieci tworzą jesienne dekoracje [500x375]