Grupa 0C

 9.12.2019

Niezapomniane mikołajki! 

Mimo, że zerówki trochę spóżniły się ze świętowaniem mikołajek, nikt z tego powodu nie był smutny! Był to jeden z najlepszych dni w przedszkolu! Oddziały przedszkolne odwiedziły puckie Croco Roco, gdzie spotkaliśmy prawdziwego Świętego Mikołaja! Zabawom, śmiechom i wygłupom nie było końca. Oczywiście, jak  na najgrzeczniejsze dzieci przystało, wszyscy otrzymaliśmy piękne prezenty. 

croko roko [300x225]

 


 

6.12.2019

 

Mikołajkowa Sesja Zdjęciowa. 

 

Z okazji Mikołajek wszystkie zerówki miały okazję zrobić sobie zdjęcie jako Mikołaj lub jako Elf. Efekty sesji przedstawiamy poniżej. 

 

(Dla zainteresowanych, osobne zdjęcia dzieci posiada A.Kużel. Istnieje możliwość przesłania zdjęć rodzicom)

kolaż 0c1 [300x300]

kolaż 0c2 [300x300]

kolaż 0c3 [300x300]

mikołajki grupowe [300x225] 04.12.2019

 

Dzień Świąteczny

 

Czwartego grudnia oddziały przedszkolne brały udział w szkolnych obchodach Dnia Świątecznego. Z tej okazji rodzice mieli okazję do obejrzenia przygotowanych przez nas jasełek a następnie udali się do klas by we wspólnym gronie świętować zbliżające się Boże  Narodzenie. Dla nas była to idealna okazja by jeszcze lepiej się poznać i spędzić razem miło czas. Wykorzystaliśmy go bardzo produktywnie tworząc pomysłowe, zaprojektowane przez nas kartki świąteczne.Słuchaliśmy przy tym kolęd i wszyscy świetnie się bawiliśmy. To było bardzo udane, wyjątkowe popołudnie. 

swięta w 0c [300x400]


 


 

04.12.2019

 

Jasełka zerówek. 

 

Czwartego grudnia, z okazji Dnia Świątecznego, oddziały przedszkole wystawiły jasełka dla rodziców i dyrekcji SP2. Mali aktorzy pięknie pokazali historię narodzin małego Jezuska. Wzruszeniom i oklaskom nie było końca.

jasełka5 [300x200] 27.11.2019

Z wizytą na poczcie... 

W tym tygodniu wszystkie oddziały przedszkolne miały niesamowitą okazję do tego by poznać od podszewki Urząd Pocztowy we Władysaławowie. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez panią pracownik, która od wielu lat z pasją wykonuje powierzone jej zadania na poczcie. Zostaliśmy oprowadzeni po całym urzędzie, poznaliśmy sortownie paczek i listów a także zobaczyliśmy jak wygląda praca listonosza zanim listy pod jego opieką wyruszą do swoich odbiorców. To było bardzo ciekwe doświadczenie. Wielu z nas zadeklarowało w przyszłości chęć pracy na poczcie. 

grupa 0c na poczcie [300x225]
 23.11.2019

Dzień Pluszowego Misia. 

Od wielu lat, oddziały przedszkolne bardzo uroczyście obchodzą święto, jakim jest Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji został zorganizowany konkurs plastyczny, który ucieszył się wsród dzieci wyjątkowym zainteresowaniem. Wyłonienie zwycięskich prac okazało się nie lada wywaniem dla członków konkursowej komisji. Prace można podziwiać na wystawie na naszym korytarzu. 

Każda z grup zerówkowych w tym wyjątkowym dniu świętowała urodziny swoich pluszowych przyjaciół. Mogliśmy ich przynieść do klasy, przedstawić ich kolegom i koleżankom i opowiedzieć o nich kilka słów. Poznaliśmy także historię powstania pluszowego misia. Cały dzień upłynął nam na zabawach, pracach plastycznych i piosenkach związanych właśnie z pluszowym misiem. To był naprawdę świetny dzień :) 

klasa z pluszowymi misiami [300x225]


 8.11.2019

Niepodległościowy pokaz mody. 

W ramach realizacji jednego z zadań projektu "Piękna Nasza Polska Cała" zerówkowicze zorganizowali niepodległościowy pokaz mody. Zaprezentowaliśmy stroje w pięknych, narodowych biało czerwonych barwach. Pokazaliśmy że każdy mały patriota w każdej sytuacji może wyglądać modnie i stylowo :) 

pokaz mody niepodległościowej [300x300]8.11.2019

101 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Ósmego listopada wszystkie oddziały przedszkolne wzieły udział obchodach sto pierwszej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Cały tydzień ciężko pracowaliśmy, poznawaliśmy historię Naszego kraju i jego symboli narodowych. Uczyliśmy się także słów naszego hymnu i innych piosenek o temace niepodległościowej. Zwięczeniem tych działań było wzięcie udziału w przedstawieniu, które przygotowali dla nasz uczniowie ze starszych klas. O godzinie 11:11 wraz z dyrekcją, wszyscy uczniowie odśpiewali nasz Narodowy Hymn- Mazurek Dąbrowskiego. 

niepodległość w 0c [300x300]21.10.2019

Warsztaty stomatologiczne. 

 

Nasze przedszkole odwiedziły Panie Higienistki Stomatologiczne. Dzieci utrwaliły wiadomości na temat właściwej higieny jamy ustnej oraz miały możliwość wcielić się w rolę dentysty i pacjenta.

Dzieci z higienistką [300x300]

 

 

 24.09.2019

Warsztaty z Błękitnej Szkoły. 

24 września zerówkowiczów odwiedziła Pani Kasia z Błękitnej Szkoły. Przygotowała lekcję "Dokąd, jak i dlaczego wędrują nasze ptaki?". Świetnie się bawiliśmy i dużo nauczyliśmy.

Dzieci na warsztatach z Błękitnej szkoły [300x300]20.09.2019

Wycieczka do ocean Parku

 

We wrześniu wybraliśmy się na wycieczkę do Ocean Parku. Poznaliśmy mieszkańców podwodnego świata, świetnie bawiliśmy się na placu zabaw oraz mieliśmy przyjemność podziwiać przepiękne papugi.

klasa 0C w ocean parku [300x300]