Luty w 0b

 

Bal karnawałowy 

 

12 lutego wszystkie oddziały przedszkolne bawiły się na swoim własnym balu karnawałowym. Każdy z na przebrał się za najróżniejsze postacie- od superbohaterów aż po przepiękne księżniczki z bajek. Przez cały dzień w klasach trwały przeróżne zabawy, tańce z balonami, mnósto konkursów i zabaw. Wszystkie klasy specjalnie na tę okazję zostały ozdobione setkami balonów byśmy jak najlepiej mogli poczuć atmosferę prawdziwego karnawału. Zmęczeni zabawą mogliśmy kosztować przepysznych słodkości od których aż uginały się stoły. To napewno był jeden z najlepszych dni w naszym przedszkolu. ;) 

karnawał 0b1 [400x225] karnawał 0b2 [400x225]

karnawał 0b3 [400x225]


Tłusty Czwartek 

Zgodnie z tradycją, w tłusty czwartek delektowaliśmy się pysznymi pączkami zakupionymi przez naszych rodziców. Poznaliśmy także genezę powstania Tłustego Czwartku i zaprojektowaliśmy nasze własne wymarzone pączki, pełne lukru i kolorowej posypki...  

 tłusty czwartek 2 [300x300] tłusty czwartek 3 [300x300]

Styczeń w 0b

Dzień Babci i Dziadka. 

 

Niestety, w zwiazku z obecną sytuacją pandemiczną nie mogliśmy zaprosić naszych ukochanych Babć i Dziadków na występ który długo przygotowaliśmy. Zamiast tego złożyliśmy im życzenia które zostały nagrane i pokazane naszym babciom i dziadkom.

dzien babci 0b [224x300] dzien_babci_i_dziadkajpg [400x300]Grudzień w 0b

 

Mikołajki

 

Szóstego grudnia na  grupę 0b czekała w klasie przemiła niespodzianka. Każdy przedszkolak otrzymał wyjątowe upominki. Następną niespodzianką tego dnia było spotkanie z prawdziwym Świętym Mikołajem! Dzięki nowoczesnej technologii mogliśmy odwiedzić go w jego siedzibie w Laponii ;) Wykonaliśmy także przepiękne kartki świąteczne z życzeniami dla naszych najbliższych. 

Mikołaj w 0b [400x300]

kartki świąteczne [400x300]


Warsztaty lepienia z gliny

W grudniu mieliśmy niepowtarzalną okazję wziąć udział w specjalnych warsztatach lepienia w glinie. Stworzyliśmy przepiękne dzieła, które po wyschnięciu ozdobiliśmy według własnego pomysłu. 

zajęcia z gliny 0b [400x300]

0b na wystawie ozdób z gliny [400x300]


Listopad w 0b 

 

Święto Niepodległości

10. Listopada przedszkolaki świętowały Odzyskanie przez Polskę Niepodległości.  Z tej okazji, uczyliśmy się o naszych Symbolach Narodowych, poznaliśmy historię Godła Polski, Flagi i Hymnu Narodowego. Wspólnie z kolegami i koleżankami odśpiewaliśmy Hymn o godzinie 11:11 by upamiętnić tych, którzy walczyli o naszą wolą Ojczyznę. 

0B Niepodległość [400x300]


Wrzesień w 0b.


Dzień Chłopaka

30 września świętowaliśmy uroczyście Dzień Chłopaka. W tym dniu nasi koledzy otrzymali wyjątkowy upominek i najszczersze życzenia od swoich koleżanek. Na koniec świętowania czekał na nich słodki poczęstunek.

Dzien chlopaka [400x300]


Spotkanie ze strażnikami miejskimi. 

Przedszkolaków odwiedzili prawdziwi Strażnicy Miejscy. Dostaliśmy niezwykle cenną lekcję na temat tego, jak bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły. Strażnicy przypomnieli nam także najważniejsze znaki drogowe, które każdy sześciolatek powinien znać. Każdy z nas miał możliwość wzięcia udziału w zadaniu przygotowanym przez naszych gości, które sprawdzało czy poprawnie przechodzimy przez przejście dla pieszych. To była niezwykle cenna lekcja! Jednak największą frajdę sprawiło nam zwiedzanie prawdziwego wozu strażniczego! Mogliśmy usiąść za kierownicą i sami włączyć syrenę!

grupa ze strażnikami [400x300]

Dzieci w radiowozie [400x299]