Lista dzieci zakwalifikowanych do zerówkowej świetlicy w roku szkolnym 2020/2021

Klik

Październik w świetlicy


Zabawy na świeżym powietrzu. 

Maluchy korzystają z ostatnich ciepłych dni tej jesieni i z twj okazji wybraliśmy się na boisko puszczać ogromne bańki mydlane. Zabawy było co nie miara :) 

Dzieci puszczają bańki 1 [224x300]

Dzieci puszczają bańki 2 [225x300]

Dzieci puszczają bańki 3 [225x300] 


 

Wrzesień w świetlicy 

 

Kreatywne zabawy

Czas spędzony w świetlicy to przede wszystkim działania twórcze i kreatywne. Setki pomysłów, które maluchom przychodzą do głowy zawsze rozwijają się w dzieła pełne pasji i zaangażowania. Oto jedne z nich: 

Budowa wspólnej, jak najwyższej wieży. Musieliśmy do jej tworzenia zaagnażować nawet panią, która pomogła nam przy najwyższej konstrukcji ;) 

wieża [225x300]

Ciastolina to coś, co uwielbia każdy przedszkolak. Dzięki odpowiednim akcesoriom możemy wcielić się w dentystę, fryzjra czy pracownika kawiarnii z lodami. Jest to nasza ulubiona forma spędzania wolnego czasu, ale także świetny sposób na trening naszych rączek, co przygotowuje do prawdziwej nauki pisania.

Zabawy z ciastoliną [300x300]

 


 

Jesienne stworzenia


Jednym z tematów, jaki był poruszany we wrześniu były zwierzęta. Dowiedzieliśmy się, które zwierzęta zapadają w sen zimowy, które ptaki odlatują na zimę do ciepłych krajów i którym zwierzętom należy pomóc podczas zbliżających się spadków temperatur. Z tej okazji stworzyliśmy piękne, kolorowe jeżyki. Praca była ciężka i pracochłonna, ale efekt przerósł najśmielsze oczekiwania. 

jeżyki [300x300]

 


 

Mali artyści... 

Maluchom w zerówce nigdy nie doskwiera nuda! Gdy tylko mamy ochotę na wyrażenie swoich arytystycznych talentów zmieniamy salę w ogromną pracownię i... DZIAŁAMY. Mimo bałaganu i długiegoooo sprzątania, z naszych twarzy długo nie schodziły uśmiechy. 

Dzieci malują farbami [224x300]

Dzieci malują farbami 2 [225x300]

Dzieci malują farbami 3 [225x300]

Dzieci malują farbami 4 [400x299]


 

 

Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy specjalne święto- Dzień Kropki. Zajęcia rozpoczeliśmy od burzy mózgów na temat tego, czy kropki są potrzebne w naszym życiu. Szybko okazało się, że towarzyszą nam właściwie na każdym kroku i nikt nie wyobraża sobie bez nich codzienności! Następnie poznaliśmy historię małej kropeczki, która marzyła o tym by zostać... kosmonautą. Na sam koniec stworzyliśmy piękne jesienne drzewka z pomocą- oczywiście- kropek. 

Dzieci z drzewkami na dzień kropki [400x299]

 


 

Nasze zasady...

Wrzesień okazał się miesiącem pełnym wrażeń. Pierwszy tydzień rozpoczeliśmy od poznania siebie nawzajem, nawiązania nowych znajomości i przyjaźni ale także od ustalenia reguł jakie będą obowiązywały nas wszystkich. Wspólnie ustaliliśmy zasady, któe pozwolą nam miło, przyjemnie i przede wszystkim bezpiecznie spędać czas. Stworzyliśmy wspólny plakat który zawisł na ścianie i będzie nam zawsze nasze reguły przypominał. Plakat podpisaliśmy przy użyciu farb i... naszych paluszków. 


swietlica zasady [225x300]

swietlica zasady 2 [225x300]

zasady 3 [225x300]